خطبه های عبادی-سیاسی این هفته

خطبه دوم :

بزرگان ازاهل معرفت به همه ما سفارش می کنند از لحظه های نورانی عمرتان خوب استفاده ببرید واین لحظه های نورانی مثل ابر وبادی است که سریع میگذرد تا خودمان را جمع وجور بکنیم جناب عزرائیل آمده وباید از این سرا به سرای دیگر سفر کنیم ، آیا محیای سفریم توشه راه برداشتیم؟ در احوالات یکی از اهل حکمت نقل است که به هنگام مرگ اظهار حسرت می کرد گفتند چرا چنین می کنی؟ در جواب گفت  چه نظری دارید در مورد کسی که سفر طولانی در پیش دارد اما توشه ای ندارد چطور در یک بیابانی سفر کنی ولی هیچ چیز به همراه نداشته باشی ، وکسی که بی هیچ یار و همراهی در قبر مسکن می کند، یک ریال از مال دنیا درآنجا به دردم نمی خورد مگر در راه خیر مصرف کرده باشم، کمک به فقیری ، ساخت مسجدی مگر به کمکم بیاید وکسی که به سوی دادگاه عادلانه ای میرود وهیچ حجتی برای آن آماده نکرده است.

گفتیم همه اعمال ما ثبت و ضبط میشود و میگویند : بخوان کتاب اعمالت را پرونده 50 یا 60 سال عمر ما را به دستمان میدهند چه چیزی ارائه می دهیم . چرا حسرت نخورم برای این زمانها که عمرم گذشت و چیزی همراه خود ندارم پس از این فرصت های نورانی انشاء الله استفاده کنیم.

مناسبت اول گفتگوی هسته ای ایران با گروه 1+5 در قزاقستان است ، این مذاکرات همانطور که جناب آقای دکتر جلیلی گفتند مذاکرات امیدوارکننده ای بود اما طرف مذاکره کننده ما باید بداند ایران غنی سازی خودش را تا آخر ادامه خواهد داد یعنی به هیچ بهانه ای از این حق هسته ای خودش کوتاه نخواهد آمد، طرفهای مذاکره کننده باید تا الان فهمیده باشند ارعاب ، تهدید ، تحریم هیچ خللی در اهداف جمهوری اسلامی ایجاد نخواهد کرد و ایران اسلامی با جدیت وبا اقتدار وقدرت در مسیر حق هسته ای خود به جلو میرود وکوتاه نخواهد آمد.

مناسبت بعدی تقدیم لایحه بودجه به مجلس بود هر چند این امر با تأخیر سه ماه صورت گرفت ولیکن بالاخره این لایحه به مجلس رفت وآنچه را که باید نمایندگان عزیز به آن توجه کنند این است که با توجه به فضای کشور و معضلات و مشکلات اقتصادی که مردم دارند در این لایحه حتماً نمایندگان ما توجه خاصی برای رفع بیکاری ، ایجاد اشتغال ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی ، جلوگیری از تورم فکری برای اقشار ضعیف وکم درآمد جامعه بکنند انشاء الله و آنچه خروجی مصوبات نمایندگان ماست در تأیید این لایحه بودجه بهش توجه کنند.

14 اسفند را داریم روزاحسان ونیکوکاریست اسلام تأکید خاصی به کمک به هم نوع دارد از صفات اهل جهنم این است که در دنیا به فکر فقراء نبودند در آنجا گیرند، خداوند به شما مال داد سرمایه داد حق فقراء را هم در آن قرار داده است حق فقراء را محترمانه وبی منت 

به آنها بدهید. در احوالات امام سجاد (ع) است که شبها کیسه ها را به دوش می گرفت در تاریکی در خانه مردم می رفت که شناسایی نشود اگر هم فقیری در خانه امام سجاد را می زد حضرت خودش را پشت در میگرفت و دستش را بیرون می آورد که حتی چشم آن فقیر به چشم امام نخورد کمک بی منت باید باشد. صدقه دفع بلاء میکند  در احوالات حضرت عیسی (ع) داریم که با عده ای از یارانش گذر میکرد دید یک مراسم عروسیت عیسی (ع) فرمود : فردا جنازه این عروس را از خانه بیرون می آورند همه دلشان سوخت فرداشد دیدن خبری نشد گفتند پیامبر خدا که دروغ نمی گوید آمدند خدمت حضرت وبه همراه حضرت رفتند در خانه آن عروس وقتی وارد شدند حضرت رفت و بالشت آن عروس را برداشت وهمه دیدند که یک عقرب زیر آن قرار دارد حضرت فرمودند که مأمور بوده که دیشب تو را نیش بزند حالا بگو که چکار کردی که زنده ماندی؟ آن زن گفت دیشب که خواستم شام بخورم فقیری آمد ومن غذای خودم را به او دادم چون به فقیر کمک کرد خدا بلاء را از او دور کرد. روز احسان و نیکوکاریست خیلی ها میروند خرید ولی عده هم در خانه می مانند وحتی نمی توانند که غذایی برای فرزندان خود تهیه کنند انتظار هست که همان طور که دوست دارید فرزندان خودتان لباس و غذا داشته باشند به فقراء هم کمک کنیم که شب عید شاد باشند.

15 اسفند روز درختکاریست اسلام توجه ویژه ای به طبیعت و مخصوصاَبه درخت دارد درخت فوائد زیادی دارد یکی درس خدا شناسی و توحید است که به انسان میدهد آدم برود زیز درخت و نگاه کند به این نعمت الهی بکند متواند بهترین دلیل برای خدا شناسی باشد تغذیه انسانها و موجودات ، تولید انرژی و اکسیژن ، پوشش و جامه انسان وطبیعت ، بهره گیری از سایه ، جلوگیری از فرسایش خاک تقویت سفره های زیر زمینی همه و همه از فوائد درخت است قدر طبیعت را بدانیم قدر جنگل ها را بدانیم اینها را آسان از دست ندهیم پیامبر اکرم (ص) می فرماید : کاشتن درخت صدقه است حفظ آن صدقه است پس مواظب باشیم قدر این نعمت های الهی را بدانیم.

/ 0 نظر / 8 بازدید