۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۱ فروردین ساعت 07:10

بر اثر این زلزله 12 روزتا به صورت 100 درصد تخریب شدند.

گروه امدادی و 2 کامیون حاوی اقلام مورد نیاز مردم زلزله زده استان بوشهر عصر دیروز به این استان عزیمت کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این گروههای امدادی شامل ، 5 گروه عملیاتی امداد و نجات، یک گروه جستجو و تفحص و یک گروه ارتباطات است.

مثنوی افزود: 2 کامیون هم شامل اقلام و وسایل امدادی همچون چادر امدادی ، پتو ، وسایل اولیه زندگی مورد نیاز مردم برای اسکان اضطراری مردم در مناطقی که درصد تخریبی بالایی دارند و نیاز به اسکان دارند ، به مناطق زلزله زده استان بوشهر ارسال شد.

وی گفت : همچنین عصر امروز 200 تخته چادر ، 40 عدد کارتن بسته غذایی ، 350 تخته پتو، 200 بسته بطری آب معدنی، 400 کارتن پودر رختشویی، 50 عدد کلمن آب ، 400 بسته قوطی کنسرولوبیا ، یک دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و دیگر وسایل و اقلام مورد نیازبه همراه کادر درمانی به مناطق زلزله زده استان بوشهر اعزام شدند.

دومین گروه امداد گر استان فارس به مناطق زلزله زده استان بوشهر اعزام شد.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری فارس گفت : 17 تیم عملیات امداد و نجات ،‌ یک تیم 12 نفره درمان ، اضطراری شامل پزشک ، پرستار ، و متخصص بیهوشی به همراه تجهیزات پزشکی و دارویی به همراه 100 امدادگر به مناطق زلزله زده اعزام شدند .

فیاض پور افزود : ‌همچنین بیش از هزار و 500 تخته پتو و چادر به مناطق زلزله زده ارسال شد.

سگ‌های زنده‌یاب به مناطق زلزله‌زده شنبه و طسوج و کاکی اعزام شده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور هم گفت: هفت تیم سگ‌های زنده‌یاب به مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی اعزام شده اند.

 مظفر با اعلام اینکه 20 تیم عملیاتی شامل 100 امدادگر هم در مناطق زلزله‌زده حضور دارند، تصریح کرد: بیش ترین میزان تخریب و خسارت برای شهر شنبه و روستاهای باغان و سنا بوده است.

ویبا اشاره به این که دو فروند بالگرد به منطقه زلزله‌زده اعزام شده است، گفت: این بالگردها برای ارزیابی هوایی مناطق زلزله‌زده به محل فرستاده شده‌اند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر هم گفت: 14 تانکر آبرسانی سیار از نقاط مختلف این استان برای تأمین آب مورد نیاز مردم شنبه به این شهر فرستاده شده است.

رستمی افزود: نیروهای امدادی و نیروهای بسیجی از سراسر استان و استان‌های همجوار به جمع نیروهای امدادی در شهرستان دشتی ملحق شده اند و در بخش‌های مختلف به حادثه‌دیدگان یاری می‌دهند.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید