سه امتیاز که حضرت علی (ع) داشت ولی پیامبر(ص) نداشت!

در یکی از گفتارها از پیامبر اکرم (ص) به شش امتیاز حضرت علی علیه السلام اشاره شده که سه مورد آن بین پیامبر (ص)و امام علی(ع) مشترک است و سه امتیاز مختص امام علی(ع).
رسول اعظم (ص) می فرمایند:
خداوند)سه امتیاز به من داده که علی (ع)در آن شریک است و سه امتیاز به علی (ع) داده که من در آنها شریک نیستم .
پرسیدند ای رسول خدا آن سه امتیاز که با تو شریک است کدامند؟
حضرت فرمودند:1- پرچم حمد که علی (ع) علمدار آن است
2- برای من حوض کوثر است که علی (ع)ساقی آن است
3- اختیار بهشت و جهنم برای من است و علی (ع) تقسیم کننده آنها ست.
اما سه امتیازی که در آن با علی (ع) شریک نیستم :
1- پدر زنی چون من دارد که من مثل او ندارم
2- زنی چون فاطمه (س) دارد که من مثل او ندارم
3- دو پسر چون حسن وحسین (ع) دارد که من مثل آن دو ندارم
(مواعظ العددیه ص 128)

 

/ 2 نظر / 15 بازدید

سلام ! به همین سادگی دعوتید! http://hagheghat.persianblog.ir/ روزی مردی، عقربی را دید که درون آب دست و پا می زند. او تصمیم گرفت عقرب را نجات دهد، اما عقرب انگشت او را نیش زد. مرد باز هم سعی کرد تا عقرب را از آب بیرون بیاورد، اما عقرب بار دیگر او را نیش زد. رهگذری او را دید و پرسید: “برای چه عقربی را که نیش می زند، نجات می دهی؟”مرد پاسخ داد: “این طبیعت عقرب است که نیش بزند ولی طبیعت من این است که عشق بورزم.” چرا باید مانع عشق ورزیدن شوم فقط به این دلیل که عقرب طبیعتا نیش می زند. عشق ورزی را متوقف نساز. لطف و مهربانی خود را دریغ نکن، حتی اگر دیگران تو را بیازارند.

دیدار با امام زمان (عج )

با عنایت صاحب زمان(عج) وبلاگ دیدار با امام زمان(عج) راه اندازی شد . از شما همسنگران مجازی خواهشمندم با لینک کردن وبلاگ حقیر ما رو در راه ترویج فرهنگ مهدویت واهل بیت(ع) همراهی کنند. به امید گوشه چشم از صاحب الزمان(عج) عنوان:دیدار با امام زمان(عج) آدرس:http://almontazeralmahdi.blogfa.com/ لطفا ما رو لینک کنید وبه ما خبر بدهید تا در اسرع وقت شما رو لینک کنیم همسنگری با شما افتخار ماست "التماس دعای فرج "